Jak żyć?

Jak żyć?

Dziś wielu ludzi stawia sobie jako podstawowe pytanie słowa: „Jak żyć?” W tym zagubionym, pędzącym niewiadomo dokąd świecie ludzie szukają różnych dróg, kiedy ucichnie zabieganie związane z codzienną pracą.

To pytanie mimo, że wielokrotnie oddalamy je od siebie wraca do nas jak bumerang i skłania nie tylko do udzielenia odpowiedzi, ale przede wszystkim zmusza myślącego człowieka do poszukiwania jej. W mojej książce, która powstała z okazji 10 rocznicy święceń prezbiteratu, chciałbym spróbować wskazać drogę poszukiwań i próby odpowiedzi.

Dwa tysiące lat temu ludzie pytali Jezusa jak żyć i On uczył ich życia, nie tylko słowem, ale przede wszystkim ukazał jak żyć. Tytuł tej książki „Jak żyć?”  jest zaproszeniem do wędrówki z Mistrzem drogą Ewangelii św. Łukasza i próbą spojrzenia dzisiejszymi oczami na wędrówkę Jezusa po naszym codziennym świecie.

Będę chciał zaprosić Cię, Czytelniku, do wspólnego przemierzania z Jezusem drogi do Jerozolimy, gdzie dokonał się największy cud w dziejach ludzkości – Zmartwychwstanie. Będę Cię prosił również o  zatrzymanie się nad kilkoma wydarzeniami, które ukazuje nam w swojej ewangelii św. Łukasz. Mam nadzieję, że również doświadczysz uzdrawiającej mocy Zbawiciela i powiesz: „Jezu ja już wiem jak żyć, jak żyć przy Tobie”.

Oprawa miękka,

Rok wydania 2012

Andrzej Łuczyński